Роль дитячого садка у вихованні та розвитку дитини

Батьківська турбота – головне у житті малюка. До 3-х років дитина завжди потребує материнського піклування. У міру зростання дитина розширює свій життєвий простір та коло спілкування, більше контактує із зовнішнім світом. Щоб фізичний, інтелектуальний, емоційний розвиток дитини був гармонійним, йому необхідна взаємодія з однолітками, правильне та систематичне навчання, деяка частка самостійності, достатня активність. Все це повною мірою забезпечують дитині у дитячому садочку. Дитячий вік – час, коли закладаються основи здоров’я, особистості та інтелекту.

Важлива роль дитячого садка

Іноді батьки сумніваються, навіщо віддавати дитину до дитячого садка. Особливо часто таке запитання ставлять, якщо мама – домогосподарка, в сім’ї живуть бабусі, які готові «сидіти» з онуками, чи є можливість найняти няню. Однак, спілкування з дорослими не замінить малюку контактів з однолітками, досвіду побудови відносин у соціумі. Для правильного розвитку малюк має освоїти різні моделі стосунків. Заняття з батьками – слабка альтернатива навчанню досвідченими педагогами, які знають тонкощі дитячої психології та особливості сприйняття знань залежно від віку. Важливість дитсадків важко переоцінити. Адже успіхи дорослої людини, як і її проблеми, родом із дитинства.

Переваги дитсадка:

  • Активне, різнобічне спілкування та навчання взаємодії в колективі та набуття нових навичок;
  • Різнобічний розвиток здібностей;
  • Виявлення талантів та особливостей дитини;
  • Збалансоване дитяче харчування;
  • Привчання до дисципліни та самостійності.

Батьки з кращих спонукань часто прагнуть зробити свого малюка лідером та успішною людиною. Іноді дитина не має вільної хвилини, щоб просто пограти улюбленою машинкою або лялькою, її час розписано по секундах. У саду вихователі знають, що необхідно дитячому організму у певному віці, скільки часу він має вчитися новому, скільки – грати та відпочивати. У дитячому садку педагоги здатні розглянути в малюку здібності до творчості, вивчення мов чи занять спортом.

Ще слід зазначити, що домашні заняття з дитиною зазвичай нерегулярні та позбавлені системи. У садочку розроблена програма розвитку малюків різного віку та підготовки їх до школи. Хлопчики та дівчатка не тільки дізнаються про літери та цифри, засвоюють навички читання, ліплення, малювання, але навчаються самостійно та послідовно досягати поставлених цілей.

Значення колективу

Вдома малюк отримує певну роль. Він або потребує постійної опіки та повчання, або лідер, всі забаганки якого миттєво виконуються, або геній, що покликаний втілити нереалізовані мрії дорослих. У колективі дитина – одна з багатьох однолітків. Тут може бути самим собою, спілкуватися з різними дітьми, вчитися знаходити спільну мову з кожним і відстоювати свою позицію. Відвідувати дитячий садок необхідно для розвитку правильних навичок комунікації, поведінки у соціумі.

У всьому світі визнають важливість дитячих садків. У різних культурах розуміють, що дає колектив дитині. Перший садок був організований у Шотландії на початку ХІХ століття. Наприклад, у США в ясла приймають дітей з 1,5 місяців, у Південній Кореї, Японії, Нідерландах, Ізраїлі – з трьох. У Німеччині та Швеції до саду йдуть з 1 року. У Франції законодавчо закріплено обов’язкове відвідування дошкільних закладів дітьми з трирічного віку.

Дитячий садок дає дитині багато знань та досвіду. Різноманітні заняття, спрямовані на всебічний розвиток дитини: заняття з малювання, ліплення, конструювання, розвитку мовлення, іноземних мов, формування основ логіки та математичних уявлень. Також заняття, спрямовані на фізичний розвиток дитини: музичні та фізкультурні заняття. Головне, дитина вчиться дотримуватись дисципліни, слухатися дорослих, прибирати за собою, виявляти самостійність і дотримуватися певного режиму дня.

Батьки зазвичай приходять до думки, що вливатися до колективу треба починати з раннього віку. Важливо не прогаяти момент, коли дитина готова до самостійності і здатна легко прийняти зміни. Старшим хлопчикам та дівчаткам це зробити складніше: у дитини формуються стійкі звички, особливості характеру.

Саме в садочку «Ля Касіта», Ваша дитина отримає всебічний гармонійний розвиток, та долучиться до вивчення іноземних мов. У нас гарні педагоги, дитячи психологи та викладачі. Приєднуйтесь до нас!

Call Now Button