Шлях до успішної та гармонійної особистості починається у дитинстві

Виховання дітей вважається одним із найскладніших завдань у світі, але одного загальноприйнятого набору правил, або курсу, як правильно виховувати дітей, не існує. Погодьтеся, що у реальному житті немає яскраво виділених категорій, і структурувати все неможливо. Немає абсолютно темної ночі та найяскравішого дня без тіней. Тому гучні заяви про ефективні методики – не більше, ніж реклама. Все дуже індивідуально. Буває так, що у самих пересічних батьків народжується геніальна дитина, а буває так, що дитина не виявляє свої таланти яскраво, проте вони в неї є. Батьки ж повинні ростити дитину так, щоб у майбутньому вона змогла бути успішною, а для цього необхідно розвивати її інтелект. У сучасному світі існує безліч простих способів стимулювати розвиток мозку дитини поряд з використанням повсякденних дій як можливості для навчання.

Підтримуйте та заохочуйте всі звуки дитини та ставтеся до них як до справжньої розмови

Звуки, які видають немовлята, та їхні жести не завжди здаються такими вже важливими, проте це є їхньою єдиною формою спілкування. Фахівці, які займаються питаннями розвитку дітей у ранньому віці, кажуть, що ми повинні підтримувати та заохочувати дитячий белькіт і сприймати його як справжню розмову. Батьки повинні реагувати на звуки, сигнали та дії дитини, та взаємодіяти з нею протягом усього дня. Слова, які дитина чує від дорослих до досягнення нею дворічного віку, і головним чином їх кількість, будуть визначати обсяг її словникового запасу в цьому віці, а пізніше вплинуть на розвиток навичок читання.

Читайте дитині з метою розвитку її мови

Маленькі діти ще не вміють добре розмовляти, але вони фактично з народження вже готові до навчання. Вже у тримісячному віці можуть розрізняти кожен звук, що використається у мові. Щоразу, коли Ви читаєте вголос своїй дитині, Ви, тим самим, розвиваєте її мову та мовні навички. Під час читання, показуючи картинки у книзі, ставте запитання з оповідання та його персонажів. Прості питання, такі як: «у що вони одягнені?» і «скільки їх?» допоможуть розвитку мови та мовних навичок дитини. Читання маленьким дітям не тільки допоможе їм пізнати нові слова та запам’ятати їх, а й прищепить любов до читання книг. Пам’ятайте, що лідерами стають ті, хто свого часу багато читав і читає.

Знаходьте освітні моменти у повсякденних діях

Для маленьких дітей будь-яка з повсякденних дій з боку дорослих – це навчання. Чи то купання, сортування предметів, приготування їжі або виконання доручень – усі ці дії є чудовими можливостями для навчання. Під час виконання будь-яких дій вимовляйте вголос те, що ви робите, це активізуватиме мовну діяльність дитини. Рахуйте та сортуйте речі для навчання математиці, грайте з харчовими інгредієнтами та вивчайте вголос будову та консистенцію різних предметів для розвитку наукового мислення. Використання міміки є прекрасним способом розвитку у дітей здатності розуміння емоцій.

Сприймайте гру серйозно

Маленькі діти постійно навчаються. Граючи, вони набувають життєво важливих навичок. Виконання ролі різних персонажів дозволяє їм уявити себе кимось іншим і навчитися розуміти почуття інших. Коли діти граються з іншими людьми, вони навчаються йти на компроміс і виконувати будь-яку дію, зберігаючи черговість. Коли маленькі діти уявляють нові світи, вони вчаться вирішувати проблеми і знаходити нові можливості. Проста забава для дитини насправді є значною дією. Ставтеся до гри серйозно, тому що гра – це важливий процес навчання. Намагайтеся якомога рідше відволікатися під час гри з дитиною на мобільний телефон. Дослідження показують, що у цьому випадку діти думають, що до них ставляться зневажливо.

Ваш особистий приклад

Маленькі діти копіюють поведінку своїх батьків. Вони візуально підхоплюють усе, що Ви робите. До того моменту, коли вони почнуть говорити, вони стають експертами у зчитуванні інформації з виразів облич та визначають стосунки, не виражені словами, і вчаться їх пародіювати. Спостерігаючи за Вашими жестами, за тим, як Ви ставитеся до інших, або як Ви реагуєте на різні ситуації та проблеми, маленькі діти запам’ятовують моделі Вашої поведінки. А з часом починають наслідувати Ваші вчинки. Отже, Ваша поведінка сформує особистість Вашої дитини.

Практично використовуючи ці принципи у своєму повсякденному житті, ви значно збільшите шанси своєї дитини на прекрасне майбутнє. Ваш час, присвячений дитині та максимальний рівень участі та взаємодії з нею, гарантовано допоможе їй вирости цілісною та гармонійною особистістю.

 

Call Now Button