Виховання дітей в Норвегії

У всьому світі батьки мріють виховати своїх дітей самодостатніми і щасливими людьми, але, незважаючи на єдність мети, традиції виховання в різних країнах сильно відрізняються.

Норвегія, як держава, несе велику відповідальність перед своїми громадянами за виховання дітей у дошкільному віці. В даний час робота державних соціальних інститутів спрямована на теоретичне вивчення різних перспектив розвитку і функціонування системи дошкільної освіти. Раніше цей обов’язок традиційно покладався на сім’ю дитини.

Сьогодні дитячі садки відвідують близько 80% дітей держави. Право кожної дитини (старше одного року) відвідувати дитячий садок закріплено в офіційному законодавстві. Відвідування дитячого садка не безкоштовне. Це коштує приблизно 3 000 крон на місяць. Важливо відзначити, що дана ціна фіксована як для державних, так і для приватних установ.

У норвезьких дитячих садках велика увага приділяється розвитку дрібної моторики. У процесі різних ігор діти розвивають такі необхідні навички, як увага, мислення, дрібна моторика і мова. Вони також займаються формуванням основ базової культури особистості.

Шість правил виховання дітей у Норвегії

  1. Адаптація до погодних умов. Але це правда, що в природі немає поганої погоди, і дітей з дитячого садка вчать дружити з погодою і визначати для себе, як одягатися в залежності від пори року;
  2. Незалежність. З молодших класів дитина самостійно збирається до школи, приходить і йде без супроводу дорослих;
  3. Харчування. Меню відрізняється від нашого, але діти не страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а норвежці вважаються однією з найздоровіших націй. Велика кількість м’ясних і рибних страв. Супи необов’язкові;
  4. Ретельний догляд за зубами. Медичні витрати в Норвегії покриваються обов’язковим страхуванням, а стоматологічна допомога надається лише до 18 років. Тому зуби оберігають з дитинства;
  5. Висока температура – не привід для паніки. У Норвегії популярний здоровий спосіб життя і загартовування;
  6. Заняття спортом важливіше, ніж навчання за підручниками. Вже в школі спортивним тренуванням в школі приділяється, по суті, навіть більше уваги, ніж іншим урокам. Навесні і восени – купання, взимку – катання на лижах. І цілорічні піші прогулянки.

Підводячи підсумок, можна сказати, що норвезький підхід до виховання дітей – у здоровому тілі здоровий дух.

Слід зазначити, що у вихованні норвезьких дітей багато уваги приділяється екології. Навіть будівлі дитячих садків у них будуються тільки з екологічно чистих матеріалів: дерева і металу. Пластик не використовується зовсім.

Норвезький стандарт дошкільної освіти стверджує, що основне завдання полягає в тому, щоб усі діти в дитячому садку могли насолоджуватися хорошим дитинством з належним рівнем благополуччя, дружби та гри. Тамтешні дитячі садки мають готувати дітей до активної участі в житті суспільства та допомагати закладати основи для повноцінного життя. Всі діти в дитячому садку повинні розвиватися, вчитися і відчувати прогрес.

Call Now Button