Виховання дітей в Америці

Більшість людей мріяли б опинитися в Америці, і багатьом навіть удалося здійснити цю мрію. Проте цікаво зрозуміти, що нас так тягне туди? Чи може бути краса природи, клімат, умови життя? Але ж ні! В інших частинах нашої планети є безліч привабливіших місць за всіма цими параметрами. Адже насправді нас тягне до Америки пошук щастя, руху до успіху, сам успіх і процес його досягнення. Ще до настання ери авіації, коли в Америку можна було потрапити лише перетинаючи океан на величезному кораблі, рано-вранці в годину прибуття до берегів, безліч людей виходило на палубу, і вдивлялося в ранковий туман, лише для того, щоб побачивши контури статуї свободи, та першим закричати «Америка !!!… », і бути підхопленим гучним радісним вигуком безлічі пасажирів.

Важливо зрозуміти, що шлях людини до щастя, чи щасливого життя починається з дитинства. І щастя не як мета, а як процес досягнення мети — у кожного своєї, є вираженням життя американця. Америка – країна, яка приваблює своїми можливостями. Тут завжди раді кожному, а приваблива і ввічлива усмішка знайома нам за багатьма фільмами. Повсюдна привітність при спілкуванні в Штатах – атрибут сучасного життя і є продуктом американського виховання. Виховні у сімейних традиціях американців ґрунтуються на головних американських цінностях, це:

  • гордість за свою дитину;

  • підкреслювати важливість його у житті батьків, тим самим підживлюючи його впевненість у собі;

  • любити дитину такою, якою вона є, присвячувати багато часу її розвитку;

  • займатися освітою дітей, готувати їх до обраного шляху, починаючи з самого дитинства, регулярно розповідати про перспективи та можливі труднощі.

Цікавим є той факт, що в казках західного світу дуже багато персонажів, або дійових осіб, чим вони сильно відрізняються від наших казок. Це готує дитину до дорослого життя, де безліч різних людей, різні сприятливі та не дуже обставини. І ще до того, що в житті, незважаючи на вік і навколишній простір, завжди необхідно вчитися.

Американці намагаються пояснювати правила і наводити доводи, щоб у дитини формувалися чіткі асоціації, чому так відбувається і що слід, і чому необхідно саме так вчинити і ніяк інакше. Батьки не експлуатують свій авторитет: «Тому що я так сказав!», а пояснюють, чому вчинком дитини вони не задоволені, і як слід було вчинити, думка дитини в процесі виховання теж враховується. Американські батьки не б’ють своїх дітей, це важлива особливість у вихованні, яка впливає на американських дітей, хоча за провини карають, позбавляючи дитину певних привілеїв. Як не дивно, в Америці батьки радяться з дитиною навіть при виборі покарання для неї у разі, коли вона порушила правила, не слухала батьків і т.д. Дітей вчать, що немає нічого неможливого, необхідно мріяти та діяти, не боятися конкуренції та не робити того, що може завдати шкоди.

В американських сім’ях всі діти мають свій особистий простір — свою окрему кімнату, свої зобов’язання по дому. Причому коло зобов’язань гранично зрозуміле – хто за що відповідає, і з кого запитувати.

У вихованні американці дотримуються правил, що з 18 років діти більше не діти, вони самі розпоряджаються своїм життям. Це сильно позначається на всіх аспектах сімейного життя, особливо фінансовому, та питанні житла. Там вважається нормальним із цього віку вести своє повноцінне автономне життя і “fend for yourself”, як то кажуть – “борись за себе сам”. В Америці прийнято самостійно заробляти вже в підлітковому віці. Тому на час студентства у молодих американців часто за плечима достатній досвід у різних сферах.

І як результат такого виховання, дитина, стаючи дорослою, має наступні якості:

  • Лідерство

  • Впевненість у собі та гордість

  • Амбітність

  • Повага

  • Життєрадісність

  • Безстрашність

Call Now Button